Często mówi się o tym, że ludzi dzieli się na miłośników gór oraz miłośników morza. Ci pierwsi mają wiele możliwości spędzania czasu w pięknych okolicach, bo pasm górskich w Polsce nie brakuje. Poniżej kilka pomysłów na to, gdzie najlepiej wybrać się na wakacje albo weekend w górach.

Bieszczady i Wetlina lub Cisna

Bieszczady mają swoich miłośników wśród mieszkańców całego kraju. Ludzie potrafią przyjeżdżać w Bieszczady z drugiego końca Polski. Tylko tam można znaleźć jeszcze prawdziwie dzikie tereny, gdzie dosłownie nie stąpała ludzka stopa. W Bieszczadach można zaszyć się w prawdziwej głuszy, albo zorganizować sobie nocleg w tak popularnych miejscowościach jak Wetlina lub Cisna. Tam dzieje się trochę więcej, a w szczycie sezonu urlopowego nie brakuje turystów. Jeżeli zatem kogoś interesuje agroturystyka w górach, na wakacje albo ferie musi bukować sobie nocleg dużo szybciej. W Bieszczadach można wypoczywać też nad wodą – w końcu to tutaj jest piękne Jezioro Solińskie.

Agroturystyka Beskidy i Wisła lub Ustroń

Kolejny piękny kawałek górskich krajobrazów będzie można zobaczyć w okolicach Wisły i Ustronia. Te miasteczka położone w województwie śląskim, stanowią bardzo częstą destynację wypadową na krótki weekend albo dłuższe wakacje. Do Wisły i Ustronia chętnie przyjeżdżają mieszkańcy Katowic oraz innych miast aglomeracji śląskiej. Można tu wybrać się na długie spacery, wejść na jeden ze szlaków górskich, albo po prostu cieszyć się urokliwą atmosferą miasteczek.

Zakopane

Perła górskich miasteczek w Polsce to z pewnością Zakopane. Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie odwiedził tej urokliwej miejscowości, powinien to jak najszybciej nadrobić. Do Zakopanego można przejechać z małymi dziećmi, aby cieszyć się niepowtarzalną atmosferą. Można też uczynić Zakopane bazą wypadową do górskich wędrówek. Miasto przeżywa prawdziwe oblężenie na Święta Bożego Narodzenia, oraz na przykład w okresie kwitnienia krokusów. Rzeczywiście warto wtedy przyjechać do Doliny Chochołowskiej i zobaczyć jedyny w swoim rodzaju spektakl przyrody.

Babia Góra

Dla miłośników mocnych wrażeń z pewnością warto polecić wejście na Babią Górę z latarkami czołówkami, aby zobaczyć wschód słońca. Babia Góra nie należy oczywiście do łatwych szczytów, więc z pewnością nie każdy kondycyjnie da sobie radę z tym wyzwaniem. Kto jednak chciałby spróbować – gwarantowane są niesamowite przeżycia. Wejście na Babią Górę to tak naprawdę wycieczka na jeden dzień.

Karkonosze

Ostatni region Polski wart odwiedzenia to Karkonosze. Miłośnicy spędzania czasu na łonie natury znajdą tam bardzo wiele ciekawych agroturystyk, do których warto wybrać się na kilka dni. Poza tym oczywiście czekają trasy piesze i górskie szlaki, na które można wybrać się nawet z dziećmi.

Kategorie: Wyjazdy