Nie brakuje miłośników spędzania urlopu nad polskim morzem, tymczasem w Polsce istnieje wiele interesujących miejsc, w których można wypocząć i nacieszyć się widokiem wody w postaci pięknego jeziora. Fajne jeziora w Polsce na wakacje są bardzo liczne na tle innych krajów europejskich. Osoby, które nie lubią lub nie mogą za daleko oddalać się od swojego miejsca zamieszkania mają możliwość znalezienia czegoś dla siebie w swojej okolicy.

Jeziora w Małopolsce wypoczynek

Chociaż Małopolska jest kojarzona z wypoczynkiem w górach, to miłośnicy relaksu nad wodą mają do wyboru kila jezior. Jezioro Rożnowskie w Dolinie Dunajca jest wspaniałym miejscem, gdyż jego okolica oferuje różnorodne atrakcje. Istnieje możliwość wynajęcia żaglówki. Miłośników historii zainteresują znajdujące się okolicy zamki.
Zalew Bagry powstał w wyniku zalania wyrobisk żwirowni w Krakowie. Dzisiaj jest jednym z jezior w Polsce, nad którym letnią porą wypoczywa tysiące Polaków. Na terenie zalewu Bagry można wynająć sprzęt wodny. Dla amatorów siatkówki dostępne są też boiska do gry.
Plaża w Kryspinowie znajduje się w okolicach Krakowa. Nie jest to miejsce dla każdego. Od lat 80 XX wieku odpoczywają tutaj nudyści. Osoby w strojach nie będą czuły się komfortowo na plaży w Kryspinowie.
Kolejnym miejscem w Krakowie, gdzie zjeżdżają się wczasowicze preferujący relaks nad wodą jest Zalew Nowohucki. Panują tutaj dobre warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, a także urządzani plenerowych zabaw dla najmłodszych. Miejsce dla siebie znajdą również wędkarze. Znajduje się tutaj łowisko, z którego chętnie korzystają. Jeziora w Małopolsce wypoczynek to doskonały pomysł na weekend na świeżym powietrzu.

Mazurskie jeziora

Warmię i Mazury nazywa się krainą tysiąca jezior. Tutaj plażowicze bez problemu znajdą fajne jeziora w Polsce na wakacje. Wprawdzie w oficjalnych przewodnikach można znaleźć informację o zaledwie kilkunastu kąpieliskach, jednak jest tu ich znacznie więcej.
Śniardwy to największe polskie jezioro, perła pośród Wielkich Jezior Mazurskich. W wieku miejscach jezioro jest płytkie, a dno kamieniste. Mimo to jest popularnym wyborem amatorów żeglarstwa.
Jednym z najbardziej znanych miejsc jest kąpielisko Marina w Olsztynie. Chociaż gościom Mariny mogą przeszkadzać niegodności związane z prowadzonymi budowani, to miejsce to cieszy się popularnością, ze względu na ciekawą historię i łatwy dostęp.
W Olsztynie znajduje się też kąpielisko Słoneczna Polana. Posiada czystą wodą i komfortowe trawiaste nadbrzeże. Zadbano o to, by w pobliżu znajdowała się toaleta i miejsce dla miłośników siatkówki.

Kategorie: Wyjazdy