Pomimo tego, że wakacje za granicą są obecnie coraz tańsze i coraz bardziej dostępne niż kiedyś, nadal wielu z nas decyduje się spędzić urlop nad polskim morzem. Co roku nadbałtyckie kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie turystów z kraju i zagranicy. Infrastruktura w nadmorskich miejscowościach stale się rozwija. Przybywa nowych hoteli i prywatnych apartamentów. Również piękne, piaszczyste i czyste plaże przyciągają rzeszę turystów.

Zakwaterowanie nad morzem- jak wybrać?

Przed zaplanowaniem wyjazdu nad Bałtyk należy zastanowić się jakiego rodzaju zakwaterowanie będzie dla nas najlepsze. Do wyboru mamy wszelkiego rodzaju hotele, pensjonaty, kwatery prywatne nad morzem, domki czy pola namiotowe. Możemy spędzić wakacje w luksusowym hotelu z basenem i spa lub pod namiotem. Wszystko zależy od naszych preferencji i oczywiście zawartości naszego portfela.

Gdzie na wakacje nad morzem?

W takim razie gdzie na wakacje nad morze w Polsce?
Nad polskim morzem znajduje się wiele pięknych miejsc. Od popularnych kurortów do spokojnych, niewielkich miejscowości nad morzem, pełnych cichych miejsc i dzikich plaż. Oto kilka najczęściej odwiedzanych miejsc nad Bałtykiem:

 • Trójmiasto
  Gdańsk, Gdynia no i oczywiście Sopot. Absolutnie obowiązkowy punkt do odwiedzin nad Bałtykiem. Słynne molo, piękne plaże i miasto pełne atrakcji. Idealne miejsce dla osób, które nie lubią nudy i potrzebują miejskich atrakcji.
 • Kołobrzeg
  Podobnie jak w przypadku Trójmiasta jest to połączenie nadmorskiego kurortu i starego miasta. Kołobrzeg często odwiedzany jest przede wszystkim przez niemieckich turystów. Znajduje się tutaj najwięcej uzdrowisk i sanatoriów.
 • Łeba
  Łeba nazywana jest „polską Saharą” i jest bardzo popularnym kierunkiem nad polskim morzem. Ruchome wydmy w Łebie objęte są ochroną UNESCO. Poza tym Łeba kusi piaszczystymi, szerokimi plażami.
 • Międzyzdroje
  Jest to niewielka miejscowość na wyspie Wolin. Kurort zasłynął z „Promenady Gwiazd”, gdzie znajdują się odciski dłoni najsłynniejszych gwiazd polskiej kultury. W niedalekiej odległości znajduje się również Woliński Park Narodowy słynący z pięknej przyrody.
 • Mielno
  Mielno zdobyło nazwę „polskiej Ibizy” ze względu na bogatą ofertę tamtejszych klubów i intensywne nocne życie. To idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy oprócz wypoczynku oczekują również dobrej zabawy.
 • Jastarnia i Hel
  To idealne miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Oprócz tego oczywiście kurorty mają w ofercie piękne, szerokie plaże i atrakcje dla całej rodziny.

Bałtyk to oczywiście również wiele innych miejscowości, które są równie piękne i słyną z czystych i zadbanych plaż.

Kategorie: Wyjazdy