Wiele osób zafascynowanych filmami akcji, marzy o tym aby nauczyć się walczyć, tak jak fikcyjni bohaterowie. Najprostszym sposobem do posiadania takich umiejętności jest zapisanie się na specjalne zajęcia. Sztuki walki są dostępne dla każdego, niezależnie od uwarunkowań fizycznych. Ćwicząc nie tylko opanowujemy potrzebną technikę, ale i ćwiczymy naszą sprawność i koordynację. Ponadto zwiększa się nasza pewność siebie, siła i szybkość działania.

Jak nauczyć się walczyć?

Jeżeli chcemy dobrze opanować sztuki walki musimy regularnie uczęszczać na treningi do klubu. Warto również ćwiczyć dodatkowo w domu, wzmacniając mięśnie i powtarzając wiadomości zdobyte na zajęciach. Nasze chęci i determinacja sprawią, że szybko i łatwo opanujemy tę umiejętność.

Pozostaje tylko pytanie – na jaki sport walki się zdecydować? Wybór jest naprawdę duży: tajski boks, taekwondo, krav maga, judo czy karate. Sportów walki jest jeszcze o wiele więcej. Więc, który z nich będzie najlepszy dla nas?
Na początku musimy zastanowić się nad tym, jakie są nasze cele, co chcemy osiągnąć. Dla jednych ważna będzie umiejętność samoobrony, inni szukają czegoś bardziej widowiskowego. Część osób marzy o udziale w zawodach, a niektórzy chcą po prostu zwiększyć sprawność fizyczną, czy zrzucić parę kilo.
Kolejnym krokiem poszukiwań będzie lepsze zapoznanie się z konkretnymi sportami walki. Powinniśmy dowiedzieć się na czym polega i jak wygląda dany sport. Poczytajmy również opinie innych w internecie, możemy także popytać znajomych i osoby związane z tym tematem.

Zanim zaczniemy szukać szczegółowych informacji o danej sztuce walki, upewnijmy się że znajdziemy taką szkółkę w okolicy. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście nie powinno być z tym większego problemu. Pamiętajmy również, że do niektórych sportów niezbędny będzie odpowiedni sprzęt, na przykład rękawice, czy ochraniacze.
Przy wyborze sztuki walki, musimy również uwzględnić nasze własne predyspozycje i upodobania. Osoby, które zainteresowane są wyprowadzaniem ciosów mogą pomyśleć o boksie, albo MMA. Za to jeśli jesteśmy aprobatami walki w parterze powinniśmy zdecydować się na judo. W przypadku gdy już wcześniej uprawialiśmy któryś ze sportów walki, łatwiej nam będzie nauczyć się kolejnego. Niektóre wiadomości, postawy i techniki pozostają takie same.

Jak można zauważyć, nie można określić sportu walki, od którego należy zacząć. Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego osoby i od tego co chce wypracować na treningach. Nic nam nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować kilku sztuk walki i wybrać spośród nich tą która najbardziej nam odpowiada.