Zarówno rolki, jak i łyżworolki, z radością wybierane są przez dzieci w każdym wieku. Jest to bowiem doskonały pomysł na spędzanie swojego czasu wolnego, a także idealny trening dla całego ciała. Z oczywistych powodów, dzieci mają o wiele łatwiej nauczyć się jazdy na rolkach oraz łyżworolkach, niżeli dorośli. Chodzi mniej więcej o to, że dzieci są o wiele sprawniejsze i lepiej panują nad zachowaniem równowagi. To właśnie dlatego, zarówno jedno, jak i drugie będzie doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Jak jeździć na rolkach i jak przygotować się do sezonu rolkowego?

Sezon na jazdę na rolkach rozpoczyna się zazwyczaj w okolicach wiosny, kiedy to robi się już wystarczająco ciepło, aby móc jeździć. Jest to sport uprawiany na zewnątrz, dlatego tak ważne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Na przykład na chodnikach nie może być już śniegu. Jesień i zima to więc doskonały okres na to, aby trenować do wiosennego sezonu rolkowego i pracować nad swoją kondycją. Jest to więc idealny czas na to, aby wykonywać treningi siłowe i wydolnościowe, które poprawią sprawność na przyszły sezon. Warto także zainwestować w dobrej jakości kask oraz ochraniacze na łokcie, nadgarstki i kolana, które ochronią najważniejsze stawy przed ewentualnymi upadkami. Bardzo istotnym jest, aby w pełni dbać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ rolki oraz łyżworolki, tak jak i każdy sport, niesie za sobą pewne ryzyko, zwłaszcza że uprawiany jest zazwyczaj na asfalcie lub kostce brukowej, które są bardzo nieprzyjemne podczas upadku.

Jakie łyżworolki wybrać, jeśli chce się rozpocząć przygodę z tym sportem?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie są rodzaje łyżworolek i, na które najlepiej jest się zdecydować, jeśli nigdy wcześniej nie miało się jeszcze styczności z tym sportem. Łyżworolki mogą mieć, zarówno cztery, jak i trzy kółka i wszystko zależne jest od własnych upodobań. Oczywiście logicznie patrząc, rolki z czterema kółkami są stabilniejsze i sprawiają, że utrzymanie równowagi będzie łatwiejsze. Warto zwrócić też uwagę, aby kółka były kauczukowe, a sam hamulec zamontowany z tyłu rolki, wykonany był na tyle porządnie, aby nie złamał się podczas próby hamowania, gdy zetknie się z twardym podłożem.

Na pewno warto wybierać też rolki oddychające, wykonane z dobrych materiałów, ponieważ podczas jazdy nogi mogą się bardzo pocić, co skutecznie będzie mogło uprzykrzyć jazdę.

Idealnie sprawdzą się więc te modele, wykonane ze specjalnych sportowych i przede wszystkim cienkich materiałów.

Kategorie: Dyscypliny letnie