Warto być osobą aktywną. Jeżeli macie do wyboru sport, czy też leniuchowanie na kanapie, to warto jednak postawić na to pierwsze. Jasne, że odpoczynek Wam się należy, szczególnie jeżeli macie intensywną pracę. Jednak sport to zdrowie i na pewno ruch na pewno wyjdzie Wam na zdrowie. A co wybierzecie dla siebie? Modny fitness? Cross fit? Czy może pływanie? Bardzo wiele osób stawia na regularne wizyty na basenie.

Trzeba przyznać, że pływanie ma wiele zalet. Pierwsza z nich to możliwość spalenia nadmiernych kalorii. Trzeba przyznać, że godzina na basenie pozwala na spalenie mnóstwa kalorii. Głównie to zależy od stylu jaki wybierzecie, czy będzie to pływanie sportowe, czy jednak rekreacyjne. Przy czym godzina pływania sportowego, to prawie tysiąc spalonych kalorii. To dla niektórych może być szok, ale nie każdy może pozwolić sobie na takie szybkie i intensywne spalanie kalorii. Jednak nawet przy zwykłym pływaniu możecie pozbyć się ok.500kcal.

Zanim jednak zanurzycie się w basenie warto uświadomić sobie, jak pływać kraulem, czy też jak pływać żabką? Czy Wasze zdrowie Wam na to pozwoli. Nie każdy bowiem może za dużo czasu spędzać na basenie. Chociażby osoby, które mają uczulenie na chlor, czy też mają problem z oddychaniem w wodzie. Również osoby, które boją się stracić grunt pod nogami nie powinny za długo przebywać na basenie, aby nie nabawiły się urazu psychicznego.

Trzeba jednak przyznać, że wielu lekarzy przyznaje, iż pływanie ma wiele korzyści. Chociażby dla osób chorujących na dyskopatię, czyli skrzywienie kręgosłupa. Takie osoby nie mogą ćwiczyć intensywnego fitnessu, jednak śmiało mogą wskakiwać do basenu. Takie pływanie śmiało zastąpi Wam fitness i dodatkowo będzie miało zbawienny wpływ na Wasze boleści w kręgosłupie. Woda ze spokojem będzie omywać Wasze ciało, a Wasz kręgosłup będzie mógł odpocząć przy takim wysiłki fizycznym. W końcu nie będziecie narażeni na gwałtowne przysiady, skłony, czy też nadmierny ciężar. Także osoby z dyskopatią jak najbardziej powinny korzystać z takiej formy aktywności ruchowej.

Jednak nie zawsze mamy czas na to, aby udać się na basen. Tym bardziej, że może on znajdować się w innej części miasta, gdzie trzeba kawał drogi dojechać. Jednak pamiętajcie, że robicie to dla swojego zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dlatego jednak nie warto szukać wymówek i śmiało wziąć torbę i jechać na basen. Po tym poczujecie się jak nowo narodzeni i naładowani pozytywnymi endorfinami. Pływanie zawsze dobrze wpływa na człowieka, nawet jak jest zmęczony.