Deskorolka to gadżet, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny wśród dzieci i młodzieży. Jeżeli chodzi o rodziców, to nie zawsze podzielają oni optymistyczne nastawienie do tego rodzaju sportu, mając na uwadze liczne kontuzje. Czasami jednak chęć posiadania deskorolki jest tak wielka, że rodzicom nie pozostaje nic innego, jak tylko spełnić „marzenie” swojego dziecka.

Gdzie kupić deskorolkę?

Jednym z najważniejszych pytań zadawanych w związku z zakupem jest „gdzie kupić deskorolkę”. Faktycznie niektórzy z nas mogą mieć z tym problem. Jednak spiesząc z odpowiedzią, deskorolkę możemy kupić na wielu stronach internetowych, a także w sklepach stacjonarnych. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne, to zakupić ją możemy też w dużych marketach, lub specjalnie do tego przeznaczonych sklepach, tzw. skateshop’ach. Tu również dostaniemy rozmaite części zamienne, kółka, łożyska i wszystko to, o czym marzy tzw. skate.
Czym tak w ogóle jest deskorolka? Deskorolka to nic innego, jak specyficzna deska wykonywana pierwotnie ze sklejki. Zazwyczaj do jej wykonania wykorzystywało się 7-warstwową sklejkę, pokrytą tzw. grip’em, czyli niczym innym jak papierem ściernym. Deskorolka posiada 4 kółka, mocowane na 2 osiach. Na przestrzeni lat, wzrost zainteresowania tym gadżetem spowodował, że do produkcji deskorolek zaczęto używać coraz to bardziej zaawansowanych materiałów. Aktualnie deskorolki produkowane są z takich materiałów jak metal, plastik, drewno, a nawet włókno szklane. Każdy materiał znacząco wpływa na jakość deskorolki oraz jej cenę. Głównym zastosowaniem deskorolki jest używanie jej do rekreacji. Producenci deskorolek oferują szeroki zakres tych urządzeń w zależności od materiału, koloru, a nawet kształtu. Asortyment jest tak duży, że nawet najwybredniejszy fan deskorolki znajdzie coś dla siebie.

Deskorolka jak wybrać tą najlepszą?

Wybór odpowiedniej deskorolki nie jest łatwy, jeżeli zakupu dokonuje laik w tej dziedzinie. By deskorolka spełniała nasze wymagania warto zapoznać się z możliwościami, jakie towarzyszą jej zakupowi. W tym celu można posłużyć się wiedzą z Internetu. W wyszukiwarkę internetowa można wrzucić hasło np. „deskorolka jak wybrać”, a po chwili otrzymamy mnóstwo cennych wskazówek. Najważniejsze podczas zakupu deskorolki jest bezpieczeństwo, więc każdy, kto zamierza jeździć na desce powinien posiadać ochraniacze oraz kask. Ponadto deskę możemy dopasować do siebie pod względem długości i szerokości, zazwyczaj wybiera się ją w zależności od wzrostu i wagi dziecka. Zwróćmy też uwagę na twardość kółek. Na początek najlepiej wybrać deskorolkę średnich rozmiarów.

Kategorie: Dyscypliny letnie